Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Slučaj SDT-a je mrlja na reputaciji Crne Gore * Specijalci opet na kotorskim ulicama * Vladimir Žderić primio prvu vakcinu * Dejan Lazović odveo „crvene” u Tokio * Kulturna dobra zaštićena samo na papiru

Nije problem što se Vlada odlučila za promjenu pojedinih ambasadora, već što je od tog opoziva napravljen cirkus i nanijeta šteta Crnoj Gori na međunarodnom planu.

Mladi par se mazi na klupici u parku. Ona mu šapuće na uvo:– Dragi, znaš, imaćemo troje djece.– Kako znaš? – pita on.– Pa trenutno su kod moje mame!

Pitala učiteljica djecu u ško-li šta je najbrže na svijetu.Djeca nabrajala avione, rakete ali došli do zaključka da je najbr-ža na svijetu – MISAO.Ali Perica diže ruku i reče: Ja mislim učiteljice da ima nešto brže od misli.– A šta to Perice?– Ne znam ja šta je to ali čuo sam neko veče u sobi kad je tata re-kao mami:– Ovo je stvarno bilo brže nego što sam mislio..

Sport - datum: 2021-02-20 PETROVAC ZASLUŽENO SAVLADAO PODGORICU
Petrovčani proljeće otvorili pobjedom - Foto: DAN Merdović i Mikijelj za veliku pobjedu
U korektnoj i borbenoj utakmici „nebeskoplavi” su zasluženo došli do važnih bodova. Slavili su protiv Podgorice sa 2:1 i proljećnii dio prvenstva otvorili onako kako su i priželjkivali.

- Zadovoljni smo što smo na pravi način otvorili šampionat. Ostvarili smo tri vrlo važna boda protiv jake ekipe, koja nam ulivaju optimizam da iz utakmice u utakmicu sa ovakvim pristupom možemo do opstanka - rekao je strateg domaćih Nenad Vukčević.

U uvodnim minutima utakmice nije bilo ozbiljniji h uzbuđenja. Igralo se uglavnom na sredini terena, sa puno grešaka na obje strane. Prvu priliku stvorili su domaći igrači u 19. minutu, kada su i došli do prednosti. Po lijevoj strani dobro je prošao Tačibana, oslobodio se svojih čuvara, a zatim uputio loptu ka golu Podgoričana. Na ivici šesnaesterca loptu je primio Luka Merdović i preciznim udarcem pogodio desni donji ugao nemoćnog golmana Nikole Ivezića - 1:0. U 26. minutu umalo da gosti poravnaju rezultat, ali je nakon udarca Jovana Vujovića, prečka spasila Nemanju Popovića. Gosti su izjednačili u 34. minutu, nakon što je kapiten Nikola Čelebić glavom pogodio mrežu Popovića.

Gol odluke postignut je u 68. minutu. Darko Đajić je napravio u svom kaznenom prostoru prekršaj nad Dragom Bumbarom, sa penala pogodio mrežu Ivezića pogodio je Mikijelj.

- Tvrda utakmica, u kojoj smo rano primili gol, ali uspjeli da se na vrijeme vratimo u meč. Međutim, osvajanja bodova koštao nas je naivno primljen pogodak u situaciji kad se nismo dobro postavili u kaznenom prostoru - rekao je Milorad Peković, strateg Podgorice.

D.S.

Petrovac - Podgorica 2:1 (1:1)
Stadion: pod Malim brdom. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Merdović u 19, Mikijelj u 68. iz jedanaesterca za Petrovac, a Čelebić u 33. minutu za Podgoricu. Žuti karton: Đajić (Podgorica).

PETROVAC: Popović, Bumbar, Bašić (od 86. Vukčević), Marković, Mikijelj, Đurđević, Marveđo (od 75.Rudović), Divanović, Tačibana, Savović, Merdović (od 90+4. Medigović)

PODGORICA: Ivezić, Čelebić, P. Vukčević, Đajić, Vujović (od 65.Jovanović), Kordić, Maraš (od 65. Muharemović) M.Vukčević, Sentoku (od 77. Sekulić), Živković, Kaluđerović (od 75. Kato).